ساز شناسی تنبک

ضرب ، تمبک، دمبک یا دنبک از سازهای کوبه ای ایران است. بدنهٔ تنبک را در گذشته از جنس چوب، سفال و گاهی فلز هم می‌ساختند، ولی امروزه از جنس چوب می‌سازند.

 تنبک از قسمت‌های زیر تشکیل شده است: پوست روی تنبک، دهانهٔ بزرگ، تنه یا بدنه، گلویی یا نفیر، دهانهٔ کوچک یاکالیبر.

 

تنبک در چند دههٔ اخیر پیشرفت چشم‌گیری کرده و به عنوان ساز تکنواز و مستقل مطرح شده است. این پیشرفت مدیون تلاش استاد فقید حسین تهرانی و اساتید دیگرمی باشد.

 

سن آموزش تنبک

آموزش ساز تنبک در همه سنین امکان پذیر است. کودکان می توانند به  یادگیری نواختن تنبک بپردازند ولی شروع کلاس اموزش تنبک بهتر است بعد از گذراندن دوره اموزش موسیقی  ویژه کودکان (ارف) باشد . نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به یادگیری تنبک بپردازند .آموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در  تقویت حافظه و توانایی های ذهنی نقش  داشته باشد.

 

میزان تمرین آموزش تنبک

پیشرفت در یادگیری موسیقی و کلیه  رشته های هنری بتدریج و به آرامی انجام می شود و برای موفقیت  و کسب مهارت، تمرین و ممارست لازم است. کودکان با توجه به اینکه زودتر خسته می شوند، بهتر است تمرینهای کوتاه مدت ترولی به دفعات بیشتر داشته باشند . پیشرفت هنرجویان در نواختن تنبک  بستگی به میزان تمرین و استعداد آنها دارد و تمرین روزانه و مداوم معمولا کارایی بیشتری دارد.

 

نحوه برگزاری کلاس آموزش تنبک

کلاسهای موسیقی (اموزش تنبک) در اموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس تنبک  در طول جلسه به آموزش  درس جدید تنبک  و رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.

 

حدود قیمت ساز تنبک

برای تهیه ساز تنبک  است با راهنمایی معلم موسیقی خود  اقدام فرمایید.

 

استاد تنبک  آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی

آموزش تنبک لازم است که زیر نظر استاد مجرب، تحصیلکرده،  دلسوز و کارآزموده انجام گیرد. مدرس تنبک در اموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی ؛

استاد محمد اسماعیلی 

و آقای امیر حسین عرب پور ازهنرآموزان قدیمی استاد محمد اسماعیلی و مورد تایید ایشان می باشند.

 

برای اطلاعات  بیشترلطفا  با دفتر آموزشگاه تماس بگیرید: 02188171230-02188171377