کلاس آموزش موسیقی کودک (ارف)


از فواید یادگیری ارف کودکان و  پس از آن یادگیری نواختن یک ساز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش ضریب هوشی با آموختن موسیقی - فعالتر شدن قسمت چپ مغز که در نهایت باعث افزایش حافظه کودک نیز خواهد شد-کار گروهی و اعتماد به نفس و احترام به دیگران - همچنین موسیقی  برای درمان استرس و اضطراب کودکان، پرخاشگري ، عدم تمركز و يا بيش‌فعالي نیز میتواند موثر باشد.

 

کارل ارف

کارل ارف Carl Orff آهنگساز و موزیسین آلمانی ( متولد 1895 میلادی) ، روشی برای آموزش مفاهیم موسیقی به کودکان ابداع کرد . وی در سال 1924 در آلمان مدرسه اي براي ژيمناستيک ، موسيقي و رقص تاسيس کرد که در آن به شیوه ای ساده و قابل فهم برای کودکان با سازهای ویژه کودک و نوجوان،  مفاهیم موسیقی آموزش داده می شد.

در حال حاضر، مرسوم ترین شیوه های آموزش موسیقی به کودکان در دنیا بر اساس روش کارل ارف میباشد.

 

 

سن آموزش موسیقی کودک

 سن شروع کلاسهای اموزش موسیقی ارف کودکان با توجه به تواناییهای کودک بین سنین 3 - 4 سال میباشد که تا سنین 11-12 سالگی نیز میتوانند در این کلاسها شرکت کنند.

کودکان از حدود 3 سالگی که توانایی های کلامی وفیزیکی آنها تحت کنترلشان می شود قادر به شرکت در کلاس اموزش موسیقی کودک (ارف) می باشند . آموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست  و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در تقویت حافظه، تقویت توانایی های ذهنی  و هماهنگی چشم ودست کودکان نقش  داشته باشد.

میزان تمرین جهت یادگیری موسیقی کودک

پیشرفت در یادگیری موسیقی و کلیه  رشته های هنری در افراد بتدریج و به آرامی انجام می شود و برای موفقیت  و کسب مهارت، تمرین و ممارست لازم است.این تدریج در یادگیری ، در کودکان ممکنست بیشتر دیده شود. باتوجه به اینکه کودکان زودتر از بزرگسالان خسته می شوند زمان تمرین آنها نباید طولانی باشد و تمرین کوتاه مدت ولی مداوم کارایی بیشتری دارد. پیشرفت هنرجویان در نواختن ساز های بلز و فلوت بستگی به میزان تمرین و استعداد آنها دارد و تمرین روزانه و مداوم مثلا هرروزسه مرتبه و هر بار پنج دقیقه به پیشرفت هنرجویان کمک می کند.

 

 

کلاسهای آموزش موسیقی کودک (ارف)در اموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به دو صورت برگزار می شود :

کلاسهای  خصوصی وکلاسهای گروهی

 

دوره  خصوصی آموزش موسیقی کودک :

مدرس موسیقی کودک در طول جلسه به روش وِیژه قابل درک برای کودکان، نتها و کششهای موسیقی را با قصه و بازی آموزش  می دهند ودرصورت آمادگی کودک به تدریس درس جدید می پردازند و همچنین به رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.زمان کلاسها ی خصوصی با توجه به شرایط کودک از بیست دقیقه تا نیم ساعت می باشد.

جلسات گروهی آموزش موسیقی کودک :

مدرس موسیقی کودک در طول جلسه با روش های وِیژه قابل درک برای کودکان، نتها و کششهای موسیقی را با قصه و بازی به کودکان عزیزآموزش  می دهند ودرصورت آمادگی هرکودک ، به تدریس درس جدید می پردازند و همچنین به رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجویان می پردازند و کودکان در فضایی شاد وآرام و دوستانه موسیقی را می آموزند .

در طی جلسات اموزش موسیقی کودک ، بازدید از کلاسهای مختلف موسیقی  جهت آشنایی با  صدا ونحوه به دست گیری و یا نواختن سازهای مختلف به عمل می آید و کودکان عزیز چشم انداز و نگرش گسترده ای نسبت به نوای سازها ی مختلف پیدا می کنند.

 

اساتید موسیقی کودک آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی

اموزش موسیقی به ویژه آموزش موسیقی به کودکان از حساسیت خاصی برخوردار است ولازم است که زیر نظر استاد مجرب، تحصیلکرده،  دلسوز و کارآزموده و آشنا به رفتار شناسی و روانشناسی کودک انجام گیرد. استاد و هنرآموزآموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی خانم الهه مهرداد کارشناس موسیقی  با بیش از دوازده سال سابقه تدریس به کودکان می باشند .

 

برای کسب اطلاعات  بیشتر لطفا  با دفتر آموزشگاه تماس بگیرید: 02188171230-02188171377