آموزش سنتور

 

 

 

کلاسهای موسیقی (آموزش سنتور) در آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس سنتور در طول جلسه به آموزش  درس جدید سنتورو رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.

 

 

 روزهای کلاس آموزش سنتور :

روزهای شنبه : آقای منصور دریاباری

 

 

پاسخ به بعضی از سوالات متداول آموزش سنتور :

 

سنتور

ساز شناسی سنتور

سنتور از سازهای زهی مضرابی است. وسعت صدای سنتور 3 اکتاو است. سنتور متداول در آموزشگاهها ی موسیقی، نه خرک سل کوک و لا کوک است. سنتور از سازهای موسیقی ایرانی است. در کتاب فرهنگ دهخدا سنتور را اینگونه معرفی کرده است:"از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو مضراب چوبی نواخته می‌شود. که در اصل سنتور رایج (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود" نوازندگی سنتور با دو چوب نازک که به آنها مضراب گفته می‌شود، انجام می پذیرد. مضراب‌ها در گذشته بدون نمد بودند ولی اکنون بیش‌تر به مضراب‌ها نمد می‌چسبانند که باعث نرمتر شدن و کم زنگ‌تر شدن آوای سنتور می‌شود. در اکثر اوقات، نوازنده باید با هر یک از مضراب‌ها، نت متفاوتی را اجرا کند، به همین دلیل نوازندگی این ساز علاوه بر چابکی دست‌ها، به تمرکز ذهن نیز نیاز دارد که تنها با تمرین فراوان بدست می‌آید.

سنتور سازی است که اگر نوازنده بر آن چیره شود، آوایی دلنشین دارد. این ساز به خوبی توانایی تک نوازی و هم نوازی را دارا می‌باشد.

سن آموزش سنتور

آموزش سنتور در همه سنین امکان پذیر است. کودکان می توانند به  آموزش سنتور بپردازند ولی شروع یادگیری سنتور بهتر است بعد از گذراندن دوره آموزش موسیقی کودک (ارف) باشد . نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به آموزش سنتور بپردازند.

آموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در  تقویت حافظه و توانایی های ذهنی، و هماهنگی چشم ودست نقش  داشته باشد.

میزان تمرین آموزش سنتور

پیشرفت در یادگیری موسیقی و کلیه  رشته های هنری بتدریج و به آرامی انجام می شود و برای موفقیت  و کسب مهارت، تمرین و ممارست لازم است. پیشرفت هنرجویان در نواختن سنتور بستگی به میزان تمرین و استعداد آنها دارد و تمرین روزانه و مداوم معمولا کارایی بیشتری دارد.

نحوه برگزاری کلاس آموزش سنتور

کلاسهای موسیقی (آموزش سنتور) در آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس سنتور در طول جلسه به آموزش  درس جدید سنتورو رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.

حدود قیمت ساز سنتور

 برای تهیه ساز سنتوربهتر است با هماهنگی و راهنمایی استاد موسیقی خود  اقدام فرمایید.

اساتید سنتورآموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی

آموزش سنتور لازم است که زیر نظر استاد مجرب، تحصیلکرده،  دلسوز و کارآزموده انجام گیرد. استاد آموزش سنتور آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی آقای منصور دریابارب  می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، با دفتر آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی تماس حاصل نمایید.
تلفن : 88171230-88171377