به گزارش معاونت امور...

به گزارش معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد، سید مجتبی حسینی در حکم انتصاب اسعدی آورده است: «نظر به دانش و تجربیات ارزشمند جنابعالی در شش دوره گذشته جشنواره ملی موسیقی جوان و نیز نتایج مطلوب و موفق این رخداد مهم هنری کشور، به موجب این حکم به عنوان دبیر سیزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان منصوب می شوید. از خداوند متعال، توفیق روزافزونتان را خواستارم

هومان اسعدی از هفتمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان، دبیر این جشنواره است و سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان سال آینده برگزار خواهد شد.

اسعدی، زادهٔ 1349 در تهران، موسیقی‌دان ایرانی است. وی فراگیری موسیقی را با نواختن ساز سه‌تار آغاز کرد و در ادامه به تکمیل اطلاعات خود در زمینهٔ مبانی موسیقی نظری، موسیقی‌شناسی قومی و شناخت ردیف پرداخت. استادانش در موسیقی محمدتقی مسعودیه، حسین علیزاده، مجید کیانی، داریوش صفوت، داریوش طلایی و داریوش پیرنیاکان بوده‌اند.

این پژوهشگر، سال 1385 در رشتهٔ پژوهش هنر از دانشکدهٔ هنر دانشگاه تربیت مدرس مدرک دکترای تخصصی دریافت کرد و هم‌اکنون استادیار دانشگاه تهران است.

عضویت در شورای فنی ارکستر ملی، عضویت در گروه مطالعاتیِ منابع تاریخی موسیقی سنتی در یونسکو، نمایندگی شورای بین‌المللی موسیقی سنتی در یونسکو و سرپرستی کمیتهٔ ملی مجموعهٔ بین‌المللی ادبیات موسیقایی در یونسکو از جمله پویایی های سالهای گذشته او در عرصه فرهنگ موسیقی ایران است و بزرگترین توفیق وی را می‌توان ثبت ردیف موسیقی ایرانی در یونسکو دانست.

در وبگاه رسمی جشنواره موسیقی ملی جوان درباره این رویداد فرهنگی آمده است: جشنوارۀ ملی موسیقی جوان به مثابه آزمونی هنری است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمی و کیفی آموزش موسیقی در کشور فراهم می‌کند. این جشنواره، از سویی، ایجاد انگیزه‌ای برای تلاش و تکاپوی بیشتر در میان نسل جوان موسیقیدانان می‌شود و از سوی دیگر، با همکاری صمیمانۀ بسیاری از استادان برجستۀ موسیقی کشور مجالی شایسته و ارجمند برای ارزیابی سطح کیفی آثار نسل نو و سمت ‌و‌سو دادن به پویایی های موسیقایی آنان فراهم می‌آورد.