به گزارش خبرگزاری...

 

 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، همایون شجریان خواننده نام آشنای موسیقی سنتی ایرانی دوشنبه شب در سومین روز جشنواره موسیقی‌ سنتی و مردمی استانبول که با پشتیبانی ریاست جمهوری ترکیه و به همت شهرداری استانبول در سالن جمال رشید ری منطقه حربیه به روی صحنه رفت.

در این کنسرت که صندلی های سالن پر از تماشاگرانی از ترکیه و ایران بود، شجریان جوان آثاری چون نه فرشته‌ام، نه شیطان، خداوند اسرار و اشعاری از مولوی، حافظ و شفیعی کدکنی را با همراهی نوای تار، سنتور، کمانچه و بربت ایرانی اجرا کرد.

تهمورث پورناظری نوازنده تار و سه تار و سهراب پورناظری نوازنده کمانچه به همراه حسین رضایی نیا نوازنده دف، آیین مشکاتیان نوازنده سازهای کوبه ای، مهیار طریحی نوازنده سنتور، آزاد میرزاپور نوازنده بربت و آرین کشیشی در گیتار بیس همایون شجریان در اجرای موسیقی ایرانی همراهی کردند. همچنین تکنوازی این هنرمندان در بخش های گوناگون کنسرت با تشویق پرشور تماشاگران همراه شد.

در پایان این کنسرت یاووز بینگول از خواننده های به نام ترکیه ضمن آرزوی سلامتی برای محمدرضا شجریان استاد ارزنده موسیقی ایران و پدر همایون شجریان، دسته گلی به عنوان 'ارمغانی از طرف مردم ترکیه به مردم ایران‌' به وی اهدا کرد.