فریدون شهبازیان...

فریدون شهبازیان مدیر هنری و رهبر دائم ارکستر ملی ایران در حاشیه تمرین این مجموعه برای اجرای کنسرت وداع با اشاره به ورود پویایی این ارکستر به سومین سال بیان کرد: ارکستر ملی ایران روز بیست و هفت مهر ماه سال ۹۷ وارد سومین سال پویایی خود شد و در نگاهی کلی به این چند سال می‌توان گفت ما در این مدت بیش از بیست و پنج اجرا داشتیم و می‌توانم بگویم بیش از یکصد قطعه موسیقی اجرا کردیم.

این آهنگساز و نوازنده افزود: در این مدت با هفت خواننده روی صحنه رفته‌ و مهمان هفت شهرستان با اجرای برنامه های گوناگون بوده ایم. در عین حال در کشورهای آذربایجان و روسیه هم به اجرای برنامه پرداختیم که همه این برنامه ها با استقبال خوب هنر دوستان مواجه شد.

رهبر ارکستر ملی ایران درباره برنامه‌های پیش روی ارکستر ملی ایران توضیح داد: در پنج ماهی که تا پایان سال مانده است پنج اجرای تازه خواهیم داشت که در برنامه‌ای با عنوان شبِ حسین علیزاده آثار او را اجرا خواهیم کرد.

شبِ روح‌الله خالقی و شبِ علی تجویدی را هم داریم و یک شب به خوانندگی حسین علیشاپور برنامه ای را اجرا می کنیم. ما همچنین تصمیم داریم که آثار فردین خلعتبری را هم در یکی از شب‌های اسفند اجرا کنیم. در بهمن ماه هم که طبق معمولِ هر سال در جشنواره موسیقی فجر برای دو شب روی صحنه می‌رویم.

ما در این دو سال از جوانانی بهره برده ایم که همه فارغ‌التحصیل و یا دانشجوی رشته موسیقی هستند و شاید ارکستر ملی ایران جوان‌ترین ارکستری باشد که در کشورمان وجود دارد و از این نظر هم به خودم می‌بالم و هم لذت می‌برم که این جوانان در کنار یکدیگر این قدر متمرکز و خوب به اجرای برنامه می‌پردازند.