به گزارش بیل‌برد،...

 

به گزارش بیل‌برد، پیش‌بینی‌های کارشناسان موسیقی نشان می‌دهد که احتمالا طی یک هفته آینده آندریا بوچلی خواننده ایتالیایی و چیره‌ دست تنور برای نخستین بار در طول عمر حرفه ‌ای خود به صدر لیست بیل برد ۲۰۰ صعود خواهد کرد. طبق این پیش‌بینی‌ها آخرین آلبوم او با نام Si که هفته پیش در بیست وششم اکتبر (چهارم آبان) چاپ شده است با فروش احتمالی یکصد و بیست و پنج هزار نسخه به این رکورد خواهد رسید.

بیل‌برد ۲۰۰ لیست ارزشیابی مجله بیل‌برد است که طبق الگوریتم های خاص خود که بیشتر بر پایه میزان فروش خرد و آنلاین است، هر هفته محبوب‌ترین آلبوم های موسیقی آمریکا را رده بندی می‌کند و از آن به عنوان مرجعی برای سنجش میزان محبوبیت خوانندگان، گروه های موسیقی و آثارشان یاد می شود.

اگرSi  به رتبه نخست این لیست برسد، نخستین آلبوم بوچلی خواهد بود که در بیش از بیست سال گذشته به این افتخار رسیده است. او نخستین بار در پایان سال ۱۹۹۷ با آلبوم رومنزا به این رده بندی وارد شد و در نهایت در رتبه سی و پنج ایستاد. آلبوم های بوچلی کلا هشت بار در در جمع ده آلبوم برتر این مرجع موسیقی جهان جای گرفته و حتی دو عدد از آنها یعنی کریسمس من (۲۰۰۹) و شوق (۲۰۱۳) تا رتبه دوم هم رسیده‌اند.

بوچلی برای آلبوم تازه خود بیش از چهارده سال زمان گذاشته است و در آن خوانندگانی چون جاش گروبان، اد شیرن، دوا لیپا و ایدا گریفولینا سوپرانو خوان روس با او همکاری داشته‌اند، اما به قول بوچلی یکی از لذت ‌بخش‌ترین قسمت‌های این همخوانی‌ها اجرای او با پسر بیست و یک ساله‌اش، متیو است.

بوچلی در گفتگویی درباره این آلبوم گفت: این مجموعه در طول زمان زاده شد. من دنبال آهنگ هایی فراتر از انتظار بودم که زیبا باشند که البته زیاد پیش نمی‌آیند. امیدوارم صرف چهارده سال زمان، دیگر کافی باشد.

بوچلی ۶۰ ساله از به نام ترین موسیقی دانان ایتالیا و جهان به حساب می‌آید که بیش از هشتاد و پنج میلیون نسخه از آثارش در جهان فروش رفته است. او که از دوازده سالگی بر اثر حادثه ای در بازی فوتبال نابینا شده در بزرگترین رویدادهای جهان، از المپیک گرفته تا جام جهانی اجرا داشته است.

لیست تازه بیل برد ۲۰۰ یکشنبه چهارم نوامبر (سیزده آبان) چاپ خواهد شد.

قطعه Fall On Me یکی از قطعات آلبوم تازه Si و همخوانی او با پسر جوانش است. این آهنگ در ستایش رابطه فرزند و پدر و مادر است که در تازه ترین انیمیشن دیزنی به نام فندق شکن و چهار قلمرو هم که از دوم نوامبر (یازده آبان) در آمریکا به اکران درمی آید بهره گیری شده است.