مدیر اجرایی جشنواره ...

مدیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر گفت: رایزنی برای دعوت سه گروه موسیقی کلاسیک از کشورهای لهستان، دانمارک و اسلووانی به جشنواره موسیقی فجر آغاز شده است.

شهرام صارمی مدیر اجرایی سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر خبر داد: رایزنی برای دعوت از یک کوارتت کلاسیک از کشور لهستان، آنسامبل کلاسیک از کشور دانمارک و تریو کلاسیک از کشور اسلووانی به سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر آغاز شده و تقریبا حضور آن ها در این رویداد قطعی به نظر می رسد.

همچنین به گفته صارمی برگزارکنندگان جشنواره در حال رایزنی برای حضور سه گروه از برگزیدگان جشنواره موسیقی ترانه های شرقی در سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر هستند.

فراخوان سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در نخستین روزهای شهریور ماه امسال منتشر شد؛ این رویداد از تاریخ بیست و چهارم تا سی ام بهمن به دبیری شاهین فرهت برگزار خواهد شد.

 

چندی پیش علی ترابی ـ مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد ـ بحث تامین ارز برای حضور گروه های خارجی را یکی از چالش های مهم جشنواره دانست، در پی اظهارات او سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد درباره تامین ارز برای بخش بین الملل جشنواره موسیقی فجر، با اشاره به گروه های هنری خارجی که در ایران حضور پیدا می کنند، گفت: به طور کلی ما در جشنواره های تئاتر، سینما و موسیقی این مساله را داریم. ما هنوز با برگزاری این جشنواره ها فاصله داریم اما تقاضاهایی را که در این مجموعه بوده، با سازمان برنامه و بودجه در میان گذاشتیم البته شرایط ارزی کشور را می دانیم اما این تقاضا را منتقل کردیم که دست کم اگر این موضوع در بخش کالاهای اساسی قرار ندارد، بتوانیم در فضای بازار دوم این خدمات ارائه قرار بگیرد.