آموزش دف

کلاس اموزش دف

ساز شناسی دف

دف از خانواده سازهای کوبه ای است و شامل حلقه‌ای چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده‌اند و با ضربه‌های انگشت نواخته می شود.دف ایرانی شبیه به ساز دایره و کمی بزرگتر  از آن و با صدایی بم‌تر است.

 

ساختمان دف از کلاف اصلی، پوست، حلقه‌ها وگل‌ میخ‌ها تشکیل شده است.

 روی قسمت پشت چوب کلاف، یک فرو رفتگی ایجاد می‌گردد که محل قرار گرفتن انگشت شست دست چپ می‌باشد و اصطلاحاً آنرا شستی می گویند.

بر روی دف پوستی کشیده شده است که می تواند از جنس پوست طبیعی و یا مصنوعی باشد.پوست مصنوعی نسبت به پوست‌های طبیعی از برخی جهات ترجیح دارد که از جمله آن می‌توان به

-         داشتن کوک ثابت

-         یک دستی ضخامت سطح پوست دف

-         یکسان بودن کشش و یک دستی مواد سازنده در کل پوست

-         عدم جذب رطوبت و عدم تغییر حالت بر اثر آن

-         تاب برنداشتن کمانه به دلیل کشش یک سان پوست

-         صدای استاندارد شده همانند دیگر سازهای ارکستر

-         تجزیه نشدن توسط باکتری‌ها و میکروب‌ها

-         نداشتن بوی نا مطبوع

وعدم ایجاد بیماری و حساسیت اشاره کرد.

برای ساختن دف با پوست طبیعی، از پوست حیواناتی همانند گوسفند، بز، آهو و میش استفاده می‌گردد.

 

سن آموزش دف

اموزش سازدف در همه سنین امکان پذیر است. کودکان می توانند به  آموزش دف بپردازند ولی شروع کلاس آموزش دف بهتر است بعد از گذراندن دوره آموزش موسیقی کودک (ارف) باشد. نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به آموزش دف بپردازند .اموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در تقویت حافظه و توانایی های ذهنی، و هماهنگی چشم ودست نقش  داشته باشد.

 

میزان تمرین آموزش دف

پیشرفت در یادگیری موسیقی و کلیه  رشته های هنری بتدریج و به آرامی انجام می شود و برای موفقیت  و کسب مهارت، تمرین و ممارست لازم است. پیشرفت هنرجویان در نواختن دف بستگی به میزان تمرین و استعداد آنها دارد .و معمولاتمرین روزانه و مداوم کارایی بیشتری دارد.

 

نحوه برگزاری کلاس آموزش دف

کلاسهای موسیقی (آموزش دف) در آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس دف در طول جلسه به آموزش  درس جدید دف و رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.

 

حدود قیمت ساز دف

قیمت ساز دف از حدود سی هزار تومان به بالا می باشد. برای تهیه ساز دف بهتراست با هماهنگی و راهنمایی استاد موسیقی خود اقدام فرمایید.

 

استاد دف آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی

اموزش دف لازم است که زیر نظر استاد مجرب، تحصیلکرده،  دلسوز و کارآزموده انجام گیرد. استاد اموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی ؛ احسان قدمی هنرآموخته و مورد تایید اساتید بزرگی چون استاد محمد اسماعیلی، استاد بیژن کامکار و استاد مسعود حبیبی ودارای تائیدیه رسمی تدریس و نوازندگی از اساتید فوق می باشند.

 

 

برای اطلاعات  بیشترلطفا  با دفتر آموزشگاه تماس بگیرید: 02188171230-02188171377

 

گروه طراحی وب سایت وبی ها
2017  آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی -     طراحی و پشتیبانی توسط الهه مهرداد